Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Bumerang Bale Gösterisi
Atatürk ve Mavi Vatan Konferansı
Öncü Kadınlarımız Müzikli Tiyatro Gösterisi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CUMHURİYET TARİHİMİZİN ÖNCÜ KADINLARI

CUMHURİYET TARİHİMİZİN ÖNCÜ  KADINLARI
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi olarak çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik.
12.03.2017 / 12:19


tyle>Oya Özkaban’ın metinlerini yazdığı ve yönettiği, aynı zamanda bazı kadın karakterleri canlandırdığı müzikli tiyatro gösterisi izleyenlerin beğenisini kazandı.Hikmet Şimşek Kültür Merkezi’nde sahnelenen ve kişiliklerin çoğunu Derneğimiz üyelerinin canlandırdığı, “Cumhuriyet Tarihimizin Öncü Kadınları” adlı eserde, 18 kadın karakter izledik.Ülker Kutlu, Zübeyde Hanım; Zeynep Çeşme, Nene Hatun; Pınar Göker, Safiye Ali; Evrim Gökçelik, Bedia Muvahhit; Gülriz Çelikdemir, Hale Asaf; Şengül Adsalan, Safiye Ayla; Aydan Cengiz, Sabiha Bengütaş; Ayşe Şener, Semiha Berksoy; Betül Çetintaş, Sabiha Gökçen; Ayla Tezel, Bahriye Üçok; Serap Özduran, İdil Biret rollerinde çok başarılıydılar.Ayrıca, Oya Özkaban; Selma Rıza Feraceli, Nezihe Muhiddin, Sıdıka Avar, Süreyya Ağaoğlu ve Fatma Refet Angın’ı da  canlandırdı.Selin Kaya piyanoda rol geçişlerini büyük bir başarı ile doldurdu ve gösteriyi zenginleştirdi.Ancak, Ayşe Şener’e ayrı bir parantez açmak gerekir. Kendisi, bir çok üyemizin tanıdığı çok başarılı bir opera sanatçısı, bir soprano. Ülkemizi yurt dışında da başarıyla temsil etmiş bir sanatçı. Bu gösteride de gerek kendi rolü olan Semiha Berksoy’u canlandırırken gerekse eserin sonunda seslendirdiği “Efem” türküsü ile gösteriyi bambaşka bir boyuta taşıdı. Seyircilerin dinmeyen alkışları nedeniyle de “Bis” yapmak zorunda kaldı.Bu güzel gösterinin arkasında, rol alan ve temsil ettikleri kişilikleri başarıyla temsil eden arkadaşlarımızın yanısıra, Oya Özkaban’ın  azim ve inancından söz etmeden geçemeyiz. Son derece elverişsiz koşullarda, bazılarının ilk kez böyle bir gösteride rol aldığı oyuncularla bu işi başarmak, ancak kendisinin bu vesileyle gördüğümüz disiplin ve kararlılığı ile mümkün olabilirdi. Ülkemizin zor günlerden geçtiği bu günlerde; kadınlarımızın cumhuriyetsiz, cumhuriyetimizin kadınsız olamayacağını bizlere bir kez daha anlatan arkadaşlarımıza, emekleri ve sundukları güzellikler için teşekkür ederiz.


Etiketler:
Bu haber toplam 1209 defa okundu
ADD Karşıyaka Şubesi 13. Olağan Genel Kurulu yapıldı
Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi 13. Olağan Genel Kurulu başarıyla gerçekleştirildi. Genel Kurul sonucuna göre Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulları ile Genel Merkez Delegeliği'ne seçilen üyelerimizin listesi ve aldıkları oylar aşağıdadır. Yeni görevlere seçilen üyelerimize çalışmalarında başarılar dileriz.

YAZARLAR


Sayac Yeri