Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Bumerang Bale Gösterisi
Atatürk ve Mavi Vatan Konferansı
Öncü Kadınlarımız Müzikli Tiyatro Gösterisi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMALARI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMALARI
Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi olarak bu yıl, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları bizim için saat 9:30’da Karşıyaka Hükümet Konağı önüne çelenk sunumu ile başladı.
31.08.2016 / 14:17

Bu yıl, Milli Savunma Bakanı’nın ağzından 30 Ağustos törenlerinin yapılmayacağı duyurulmuştu. Bu nedenle Karşıyaka’da da resmi tören yoktu.


Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın ardından Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, çelenk sunumunu Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Karşıyaka Şubeleri ile birlikte gerçekleştirdik.


Saat 14:30’da ise Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Şubeleri’nin ortak çelenk sunum töreni Cumhuriyet Alanı’nda idi. Çelenk sunumunun ardından İzmir Şubeleri Eşgüdüm Başkanı Doğan Aygen Genel Merkezimizin basın açıklamasını okudu.


Karşıyaka’daki diğer eylem; Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) ve Eğitim İş 3 No.lu Şube’nin saat 18:30’da Karşıyaka İzban istasyonundan İskele’ye yaptıkları yürüyüştü.


Saat 20:00’de ise Atatürkçü Düşünce Derneği Şubeleri’nin düzenlediği ve Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nin de (TESUD) katıldığı fener alayı vardı. Karşıyaka Belediyesi’nin de aynı saatte yürüyüşü olması nedeniyle eylem birlikte gerçekleştirildi.


Bize çok sık sorulan ve yanıtlamakta zorlandığımız bir soru ise; neden saat 18:30’da ve 20:00’de iki ayrı yürüyüş yapıldığı oldu. Şimdilik bu konuda söyleyebileceğimiz şey; bağımsızlık mücadelesinin önündeki engelleri aşarak ilerleyeceği ve yakın gelecekte Atatürk’ün yolundan gidenlerin birlikte yürüyebilecekleridir.

Etiketler:
Bu haber toplam 996 defa okundu


Sayac Yeri