Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Bumerang Bale Gösterisi
Atatürk ve Mavi Vatan Konferansı
Öncü Kadınlarımız Müzikli Tiyatro Gösterisi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP KARŞIYAKA İLÇE BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ

CHP KARŞIYAKA İLÇE BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Laik, ulus ve üniter devlet yapıları korunmalıdır Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubemizi, 11 Nisan Pazartesi günü, Cumhuriyet Halk Partisi Karşıyaka İlçe Başkanı Sayın Uğur Yıldırım ile birlikte Yönetim Kurulu üyeleri ziyarete geldi.
22.05.2016 / 23:42

Nurten AKYAZILILAR


CHP Karşıyaka’dan, ADD Karşıyaka’ya destek sözü


Sivil toplum kuruluşlarına ayrı bir önem verdiğini kaydeden CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, “Olaylar karşısında birey olarak direnç gösteremezsiniz ama örgütlü bir toplum olursanız, sesiniz çıkar. İşte bu yüzden de insanları yönetebilmek için örgütsüz toplumu öngörüyorlar” dedi.


 


Yeni seçilen ADD Karşıyaka Şube yönetim kuruluna başarılar dileyen Uğur Yıldırım, “Dileriz ve de samimiyetle inanıyoruz ki sadece Karşıyaka’ya değil; Türkiye’ye örnek olacak işler yaparsınız. Ben de her zaman destekçinizim” diye konuştu.


 


Atatürkçü Düşünce Derneği’nin, Cumhuriyet Halk Partisi gibi aynı kaynaktan ilham alarak beslenen bir sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulayan Yıldırım, “CHP olarak biz, bu ülkenin kurucu partisiyiz. Ülkemizde devrim kanunlarını çıkaran bir parti olarak günümüzde gelinen noktada bizim de hedefimiz; her zaman, her yerde söylediğim gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin tekrar fabrika ayarlarına dönmesidir” dedi.


 


ADD’nin gücü, partileri ve STK’ları bir araya getirebilmesindedir


ADD Karşıyaka Şube Yönetim Kurulu Başkanı Tuna Arslan da CHP Karşıyaka örgütünün değerli ilçe başkanı ve yönetimine, ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederek; “28 Şubat’ta yapılan Genel Kurulumuzdan sonra ilk ziyaret ettiğimiz siyasi parti, Cumhuriyet Halk Partisi Karşıyaka ilçe örgütü oldu ve de çok güzel karşılandık, kabul gördük” dedi.


 


ADD Genel Merkezi’nin, bölücü terör ve AKP’nin getirmeye çalıştığı anayasa tuzağı ile ilgili olarak 24 Nisan günü Ankara’da geniş katılımlı bir forum düzenlediğini duyuran Tuna Arslan, konuşmasına şöyle devam etti:


“Bu foruma davet edilen siyasi partilerden CHP ile VP, genel başkan düzeyinde katılım bildirmiş. Siyasi partiler, sendikalar ve diğer kitle örgütleri ile birlikte büyük bir katılım bekleniyor. Bütün bu siyasi partileri ve sivil toplum örgütlerini bir araya getirebilen, Atatürkçü Düşünce Derneği’dir. Sizin de belirttiğiniz gibi ortak hedefimiz Atatürk, O’nun ilkeleri, Cumhuriyetimizin kurucu değerleri ve tabii ki en somut ifadesi altı ok… Bu çerçevede birlikte olduğumuz için en büyük güç alacağımız odaklardan birisi, Karşıyaka özelinde de tabi ki CHP ilçe örgütüdür. Başkanımız da sadece söylemde değil; yakın geçmişte yaptıklarıyla da bize destek olduğunu gösterdi. Bunun için kendisine müteşekkiriz”.


 


ADD içinde hiçbir şekilde belli bir siyasi parti görüşün egemen olmasına izin vermeyeceklerini kaydeden Arslan, ADD Karşıyaka Şubesinin üyelik ve etkinlik bakımından en büyük şube olduğunu ve de Türkiye’de de hatırı sayılır şubelerden biri olduğunu sözlerine ekledi.


 


Kol başkan seçimlerinin yeni tamamlandığını belirten Tuna Arslan, “Görev alan kişilerde kimlik ve siyasi görüşlerini değil; sadece çalışkanlık, kişisel değer ve yeteneklerini esas aldık. Çünkü Derneğin yararına olan, Türkiye’nin yararınadır” diye konuştu.


 


Ulus devleti koruyamazsanız, üniter devleti koruyamazsınız


CHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım da hangi siyasi görüşten olursa olsun, davaya inanan ve hizmet edebilen herkesin ADD çatısı altında yer bulabilmesi gerektiğini ifade ederek, şunları söyledi:


“Günümüzde laik yaşamdan yana olan her vatandaş üzerinde büyük bir baskı var. Biz, birbirimize sinerji yaratmalıyız. Şahsen kendimi, 1923’teki bu ülkenin kuruluş felsefine inanmış, kökleri Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’ne dayanan bir partinin neferi olarak tarif ediyorum. Şimdi bütün statlardan bile Atatürk ismini siliyorlar. Bu çok bilinçli bir politika; hafızayı boşaltıyorlar. Yeni gençlerin önünden, ‘Ben Atatürk stadına gidiyorum’u siliyorlar”..


 


Başkan Uğur Yıldırım, karşı devrim sürecinin uzun yıllara dayandığını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:


“1923’de devrim yaptık ve bu devleti kurduk ama şimdi biri çıkıp diyor ki; ‘2023’de karşı devrim sürecini noktalayacağım’! Okların sayısı sonradan arttı ama devletimizi başta laik, ulus ve üniter devlet olmak üzere biz, üç ana temelde kurduk. Laik ve ulus devlet kollarına sürekli saldırıyorlar. Üniter devletten bahsediyorlar ama ulus devleti hiç görmüyorlar. Oysa ulus devleti koruyamazsanız, üniter devleti koruyamazsınız. Hiçbir ülke koruyamamıştır. Atatürk o kadar zeki ve öngörülü bir lider ki, konuşmalarında çokça ‘ulus devlet’ diyor, “Ne mutlu Türk’üm diyene” diyor, ki bu tabloyu o zamandan okumuş. İktidar ise geldiği günden beri Kürt, Boşnak, Çerkez, Arap, Süryani vb. kelimeleri boşa kullanmadı. Bizler de biliyoruz ülkemizin mozaik değerlerini ama üst kimlikte hepimiz birleştik. Atatürk hepimizi üst kimlikte birleştirdi ki, ırkçılık bağlamında bir üst kimlik değildir bu; birleştirici manada bir üst kimlik. Laik temeli yıkabilmek için getirdikleri 4+4+4 eğitim sisteminden daha tehlikeli bir şey daha var gündeme gelmeyen; kaçak, kontrolsüz Kur-an Kursları ve bu kapsamda kurulan vakıflarıdır. İzmir’de, ‘Sübyan okulları’ açma girişimleri olduğunu duyumsadık ve takipteyiz. Gidişatı değiştirebilmek için tek yol; CHP’nin iktidar olmasıdır. CHP’yi batırırsak ülke elden gider. Başka hiçbir güç, bu iktidarı durduramaz”.


 


ADD Karşıyaka Şube Başkanı Tuna Arslan, Türkiye’deki ADD Şubeleri haritasını göstererek, “Ülkenin durumunu da göstermektedir” dedi.


 


Uğur Yıldırım, yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de şeriat isteyenlerin oranının yüzde 5 ile 8 arasında olduğunu kaydederek, “Oranı yükseltmeye çalışıyorlar. Bunu da eğitim sistemini dönüştürerek yapmaya çalışıyorlar. Biz de buna müsaade etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.


 


İlçeye kapsamlı bir kız öğrenci yurdu yapılması ile yukarı mahallelere özellikle etüt ve kreşler açılması gerektiği konusunda Karşıyaka Belediye Başkanına da öneri sunduğunu belirten Yıldırım, şöyle devam etti:


“KARGEM’de öğrenci sayısı 800 idi, şu an öğrenci sayısı 2100 civarı oldu. Çoğu da Anadolu Caddesi’nin üstünden gelmekte. Bunu 3 bine çıkartmamız gerektiğini de önerdim çünkü çıkış yolumuz; eğitim… Karşıyaka Filizleri kapsamında da çok daha fazla, özellikle de kız çocuklarımıza burs desteği vermeliyiz. Belediyemiz bu kapsamda çalışmalar yapıyor”.


 


Gönüllülük esasına dayalı işlerin, ilgili kişileri varken yürüdüğünün altını çizen Uğur Yıldırım, “Bu işler kurumsallaştırılmalıdır. Mesela gerekirse kaldırım taşı koymayalım ama örneğin sübyan okulu mu açtılar; onun tam karşısına büyük bir yapı koyup, yan yana kadın dayanışma merkezleri, kreşler, yurtlar açalım aksi halde ülke elden gidiyor” dedi.


 


Uğur Yıldırım, ADD üyesi yapıldı. Konuşmalar, yakınlaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile eğitim faaliyetleri kapsamında birlikte çalışma ve karşılıklı işbirlikleri geliştirme sözleri verilerek sonlandırıldı.

Etiketler:
Bu haber toplam 1662 defa okundu


Sayac Yeri