Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Bumerang Bale Gösterisi
Atatürk ve Mavi Vatan Konferansı
Öncü Kadınlarımız Müzikli Tiyatro Gösterisi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

"KAPIMIZDAKİ TERÖR" KONULU SUNUM

20 Ocak Çarşamba Günü, Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi üyeleri, “ Atatürk gibi düşünmek” toplantıları çerçevesinde Şubemiz Bilim ve Danışma Kurulu Üyesi Tahir CEYHAN’ın sunduğu “Kapımızdaki Tehlike: Terör” konusunu izledik…
10.02.2016 / 13:41

Atatürk’ün, “Bilgisiz bir toplum çökmeye mahkumdur” sözü ile başlıyoruz. Bilgisiz toplum olduğumuz için kişileri yönlendirmede  en geçerli yöntem olan “Algı Yöntemi” uygulanıyor ülkemizde. Dört ana kriz, dünyadaki güvenlik ortamının sorunudur; Işid tehlikesi, Suriye, Doğu Ukrayna’daki ayaklanma ve Kırım’ın Ruslar tarafından ilhakı. Küreselleşme diye bir şey artık yoktur, bitmiştir ama hala yutturuluyor.  1. Dünya Savaşı’ndan beri Avrupa, sürekli Ortadoğu’da. Çünkü en önemli enerji kaynakları orada. Ekonomik kriz de Güneydoğu Asya’da kaynayan kazan.


Terörle mücadelede durum: Emperyalistlerin amacı Türkiye, İran, Irak, Suriye’de toprakları olan Birleşik Büyük Bağımsız Kürdistan Devleti’ni kurmak. BOP kapsamında küçük küçük devletler oluşturarak kullanılabilir bir yapının oluşması hedeflenmektedir.


İlk adım Atatürk’ü ortadan kaldırmak, sonra da Ulus Devlet’i yıkmak. 2000’li yılların başında, AB üyelik sürecinde dayatılan reformlarla ve propagandalarla PKK’nın önü açıldı. 2003 yılında Irak Savaşı’nda, Türkiye’nin Irak’ın kuzeyinde operasyon yapmasını ABD engelledi. Doğuda paralel devlet yaratıldı. Büyükşehir Belediye Yasası kabul edildi. Bunlar Üniter Devlet yapısını zayıflattı. PKK; polis ve jandarma gücü oluşturdu. 2007’de Habur Olayı ve Oslo görüşmelerinde KCK’nın her türlü olayına göz yumuldu. PKK; yürütme, yasama, yargı organları dahi oluşturdu. KCK’nın çok büyük bir yapılanması var. Çünkü bunlar Emperyalist Sistem’in piyonlarıdır. Polis ve askerin, olaylarda operasyon istekleri reddedildi. 29 Ekim’de “Biji Obama” diye bağırarak kutlama yaptılar. Bizim polisimiz de onlara eskortluk yaptı.


Onlarda ağalık sistemi gibi feodal bir yapılanma var; güçler bölünmesin, bir alttaki göz dikmesin diye (esbaşkan mesela). 1 Ekim 2014’de “çözüm süreci” yasalaştı. Bartu SORAL’ın “PKK’nın özerkliği” ile ilgili yazısını internetten okuyun. PKK’nın kardeşi PYD ‘dir. Afrin, Kobane, Cezire hepsine Rojova deniliyor. Hakan FİDAN tarafından önerilen 6 aşamalı yeni yol haritası halka açıklanmadı ama HDP’ye verildi. Apo’nun yakalanmasıyla yenildiğini anlayan örgüt; AB ve ABD’nin yardımı ile siyasi strateji belirledi. Onlar için Silopi neden önemli? Kaçakçılığın ve kirli paranın döndüğü bir yer olduğu için seçilmiş. Uyuşturucu ve kaçakçılıktan, istihbaratın mutlaka haberi vardır ama ses çıkarılmıyor. Finansal açıdan örgüte büyük gelir sağlıyor.


KCK ve PKK’nın belediyedeki kolları bombaları döşedi. Işid ile iç içe olan istihbarat servisleri, PKK ile de ortak çalışmaktadır. ABD’nin; PYD’ye verdiği 50 ton mühimmat, PKK ile ortaklaşa kullanılıyor. Yaklaşık 30 bin terörist var. Şu anda 7-10 bini Türkiye içindeve önemli adamları da Irak’da  Kürt koridorununaçılması için çalışıyorlar. Terör örgütlerine karşı Türk Silahlı kuvvetleri insiyatifi ele geçiremedi. Oraya işi bilmeyen geçici askerler gönderiliyor, istihbarat da oradan çekildiği için çok şehit veriliyor. İstihbarat olmayınca nasıl operasyon yapacaksınız? Terörist sivil halkın içine yerleşmiş durumda, nasıl anlayacaksınız? Bu hiç kimsenin savaşı değil, ölüm kalım mücadelesidir. Daha işin başındayız; yol uzun, şehitler gelmeye devam edecek maalesef. Orada, “ Vatan savunması ” yapılıyor. Nusaybin’de 7 ton patlayıcı bulunuyor, tonlarca patlayıcı taşınırken Devlet’in nasıl haberi olmuyor? Devlet gücünü hissettirmezse oradaki halk da PKK’ya sempati duyar. Çünkü PKK otoritesini kurmuş, halk çaresiz ne yapsın?


“Kanton mücadelesi”ni, PKK’ya Mossad öğretmiştir. Ölü yakalanan 3 sniper elemanının Alman olması dikkat çekicidir. Her iki taraf da ağır silahlar kullanıyor. Yani doğuda resmî olarak “Savaş” var. PKK – HDP, Apo’dan bağımsız hareket ediyor. Sıkıyönetim şart. Orada masum insanlarla teröristi ayırmak çok zor. Terörle mücadelede, lider kadro ve yurt dışındaki kolları mutlaka yokedilmelidir.  Irak Bölgesi’ne girip orada temizlik yapılması lâzım. Karşımızda “Ulus Devlet”i yıkmak için savaş açmış bir güç var. Silah olmadan savunma yapılamaz. Orada travma geçiren bir halk var. Psikolojik destek vermemiz gerekiyor. “Çözüm süreci” tekrar masaya gelirse, bedelini hep birlikte ağır öderiz. Tüm bölücü güçlere karşı “Vatan Savunması” yapmamız gerekiyor.

Etiketler:
Bu haber toplam 1348 defa okundu


Sayac Yeri