Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Bumerang Bale Gösterisi
Atatürk ve Mavi Vatan Konferansı
Öncü Kadınlarımız Müzikli Tiyatro Gösterisi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇOK SESLİ KOROMUZ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

ÇOK SESLİ KOROMUZ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
Bilindiği üzere Derneğimiz bünyesinde etkinlik gösteren ve konserleri büyük ilgi ve beğeni ile izlenen Türk Sanat Müziği Koromuz çalışmalarını sürdürüyor ve 2015-2016 döneminin ilk konserini geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde verdi.
11.01.2016 / 16:01

Amatör koro çalışmalarının koro şefinin, koro üyelerinin ve koronun bağlı olduğu kurum ya da kuruluşun özverileri ile yürütülebildiği bilinen bir gerçektir. Bu kez, Dernek olarak daha da zor bir işe kalkıştık ve üyelerimizden gelen istekleri dikkate alarak Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi Çok Sesli Korosunu kurmaya karar verdik.


Koromuz, ilk çalışmasını 10 Ocak Pazar günü İzmir Devlet Opera ve Balesi’nden emekli ve TOBAV kurucularından opera sanatçısı ve öğretmen Sayın Mustafa Bilge’nin yönetiminde Dernek binamızda yaptı. 31 koristin katıldığı çalışma önümüzdeki haftalarda da sürdürülecek.


Henüz başlangıç aşamasında olan çalışmalar bir süre daha katılımcıların seslerinin değerlendirilmesi biçiminde sürdürüleceğinden konuya ilgi duyanlar bakımından çok sesli koromuza katılım için geç olmadığını da belirtelim.


Atatürkçü Düşünce Derneği olarak sanat etkinliklerine büyük önem verdiğimiz bir gerçek. Bir başka gerçek de çok sesli koro çalışmalarımızın başarılı olması durumunda çok ses getireceğidir.


Başta değerli koro şefimiz olmak üzere bu işe gönül vermiş tüm üye ve dostlarımızı bu yürekli girişimlerinden ötürü kutlar ve yüzümüzü ağartacak çalışmalarında başarılar dileriz.

Etiketler:
Bu haber toplam 1507 defa okundu


Sayac Yeri