Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Bumerang Bale Gösterisi
Atatürk ve Mavi Vatan Konferansı
Öncü Kadınlarımız Müzikli Tiyatro Gösterisi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

LEYLA GENCER’İ ANMA KONSERİ

LEYLA GENCER’İ ANMA KONSERİ
İzmir Devlet Opera ve Balesi, ölüm yıldönümünde dünyaca ünlü soprano Leyla Gencer‘i Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi‘nde anma konseri gerçekleştirdi.
21.05.2015 / 22:30

Leyla Gencer‘in ölüm yıldönümü nedeniyle iki günde iki ayrı salonda konser veren İzmir Devlet Opera ve Balesi, adına düzenlenen yarışmada ödül alan solistlerin katılımıyla dünyaca ünlü sanatçıyı andı.


Tulio Gagliardo’nun yönettiği İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde, Nicoletta Olivieri’nin yönettiği İzmir Devlet Opera ve Balesi Korosu’nun yer aldığı konsere, 1995 yılında Uluslararası Leyla Gencer Şan Yarışması‘nda birinci olan dünyaca ünlü mezzosoprano Enkeleida Shkoza, soprano Birgül Su Ariç, bas Tuncay Kurtoğlu solist olarak katıldı.


 Derneğimiz başkanı Tuna Aslan ve üyelerimizden oluşan bir grup olarak katıldığımız Leyla Gencer’i Anma gecesi için düzenlenen konser gönüllerimizi fethetti. 20.yüzyıl opera dünyasına damgasını vuran “La Diva Turka” ışıklar içinde ol... Dileğimiz Geleneksel Türk Müzik Kültürü'nü yansıtan yapıtların dünyanın tüm orkestralarının repertuarlarında yer alması.


Etiketler:
Bu haber toplam 2077 defa okundu


Sayac Yeri